Kosmetyki stworzone z naturalnych składników

Kosmetyki naturalne - LeonbergerZ czego tak właściwie powstają naturalne kosmetyki? Są to naturalne ekstrakty, oleje, wyciągi roślinne lub produkty pochodzenia pszczelego. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że pojawią się w składzie substancje pochodzenia zwierzęcego jak mleko lub lanolina. Czy lepiej zastąpić standardowe kosmetyki na wyłącznie te, które posiadające składniki naturalne? Tradycyjne kosmetyki mogą okazać się za bardzo agresywne. Natomiast kosmetyki naturalne są hipoalergiczne i mogą być wykorzystane do każdego rodzaju skóry. Artykuły kosmetyczne naturalne idealnie nadają się dla osób, które mają problemy z problemami dermatologicznymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy dokonywaniu wyboru warto skoncentrować się na składzie, ponieważ można być uczulonym na niektóre składniki. Wszystkie składniki naturalne powinny zostać właściwie dobrane – troszcząc się, aby zebrane zostały z czystego środowiska. Zbyt duże stężenie ziół czy aromatów może powodować podrażnienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Wybrany kosmetyk nie powinien zawierać parafiny, PEGi, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, sztucznych barwników, SLS, silikonów czy też parabenów.

Jak rozpoznać dobrej jakości kosmetyki naturalne?

Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Rynek jest przepełniony markami, które mają w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Niestety intencją producentów jest tylko złapać klientów na hasło reklamowe. Żadna nazwa kosmetyku, ani oznaczenie nie da nam gwarancji co do jakości, dlatego warto wybierać produkty certyfikowane. Na co więc zwrócić uwagę? Składniki na opakowaniu powinny zawierać wszystkie istotne informacje o produkcie. W zasadzie im mniej składników, tym lepiej. Dopuszcza się, aby gotowy produkt miał w sobie nie więcej niż 5% substancji syntetycznych.