Street Art

Street Art, Sztuka uliczna, Murale - LeonbergerNajczęściej ze sztuką miasta kojarzy się Graffiti, które odnajduje dużo technik realizacji. Graffiti jest pełne nasyconych kolorów, a najważniejsze narzędzia do jego powstania to wałek, spray i marker. Klasycznie wykonanie odbywa się używając szablony lub manualnie. Nie każde tego rodzaju wykonanie jest sztuką, w wyniku tego zdarza się, że sztuka uliczna kojarzona jest z wandalizmem. Głównie wtedy, kiedy ma się na widoku bazgroły kibiców. Jeżeli w przestrzeni publicznej projekt został zrealizowany przez uzdolnionego artystę, wtedy można ucieszyć oczy tym widokiem.

Jakie są rodzaje Graffiti?

Wykorzystywanie specyficznego sposobu na Graffiti wymaga ogromnych umiejętności plastycznych, aby realizować jedyne w swoim rodzaju prace. Profesjonalne Graffiti rozpoczyna się wraz z momentem, kiedy artysta jest gotowy podjąć się każdej pracy, zarówno wewnątrz pomieszczenia oraz w przestrzeni publicznej – bez względu na rozmiar oraz zastosowaną technikę. Spośród rodzajów wyróżnić można Graffiti: light, sportowe, polityczne, 3D, szablonowe, fotorealistyczne, abstrakcyjne, artystyczne, erotyczne, knit, literowe, reklamowe i narracyjne. Podobnie jak w każdej z rodzajów sztuk plastycznych, malunek Graffiti jest możliwe do realizacji na zamówienie. Dla Graffiti często odszukać można odpowiednie miejsce, to głównie powierzchnia gładka, np. ściana w lokalu użytkowym albo ściana bloku. Graffiti stworzone na zlecenie w wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi w sposób znaczący wyróżnia się wobec amatorskich tworów, które psują wygląd w przestrzeni publicznej.

Malowanie dużych powierzchniach

Tylko wielki mural może mieć tak wielki rozmiar w porównaniu do innych prac plastycznych. Nowoczesne murale są najbardziej widowiskowe. Wykonanie muralu w technice 3D jest zdumiewająco efektywne. Gigantyczny malunek, który nie tylko jest dostrzegalny z dalekiej odległości, ale również sprawia wrażenie jakby coś się poruszało, wznosiło w powietrzu lub wyodrębniało.